Dt. Songül Uçar Kaptanoğlu

2001 yılında Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden mezun olan Songül Kaptanoğlu, 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni bitirmiştir. Mezuniyet tezini “Tam seramik sistemlerin uygulama alanlarının karşılaştırılması” üzerine yapmıştır ve estetik çalışmalara ağırlık vermiştir. 2003 yazında, estetik diş hekimliği üzerine staj yapmak üzere Dt.Engin Taviloğlu’nun yanında bulunmuş ve çalışmalarını izlemiştir. Mezuniyeti öncesi 3 yıl İstanbul Üniversitesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Hakan Özyuvacı yanında 3 yıl staj yaparak, mezuniyeti sonrasında yanında 1 sene boyunca çalışmıştır. Daha sonra Özel 32 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde 3 yıl hastalarına hizmet vermiştir.2010 Aralık ayında kurulan Simetri Diş Polikliniği’nin kurucu ortaklarındandır.

Dr. Natuk Uyumaz

1999 yılında Avusturya St. George Lisesinde mezun olan Dr. Dt. Natuk UYUMAZ 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini bitirmiştir. Mezuniyet sonrası Ağız,Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalında doktora ve uzmanlık eğitimine başlayan Dr. Dt. Natuk UYUMAZ 2010 Eylül ayında “Bir çok alanda başarı ile kullanılan "zeolit"in tek başına , TCP (trikalsiyumfosfat) ile birlikte dişhekimliğinde kemik greft materyali olarak kullanılabilirliğinin deneysel olarak tavşan tibialarında açılan defektlere yerleştirilerek değerlendirilmesi ve karşılaştırılması” konulu doktora tezini başarı ile sunarak bilim doktoru ve Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı unvanı almaya hak kazanmıştır. Öğrenimi sırasında Almanya Erlangen ve Avusturya Graz Üniversiteleri’nde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Departmanları’nda eğitim görmüştür. Yurt içi ve yurt dışı bir çok yayını bulunan Dr. Dt. Natuk UYUMAZ iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir. 2010 Aralık ayında kurulan Simetri Diş Polikliniği’nin kurucu ortaklarındandır..

Dt. Şale Özbalat Sert Özel Darüşşafaka Lisesi’nin ardından gittiği A.B.D’deki Coast Union High School’dan 2000 yılında mezun olan Şale Özbalat Sert, 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni bitirmiştir. Mezuniyet tezini “Diş hekimliği öğrencilerinin burun ve el floralarında Staphylococcus aureus varlığı” üzerine yapmıştır. Öğrenimi sırasında, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Hakan Özyuvacı’nın yanında staj yapıp; mezuniyet sonrası, Özel 32 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde çalışmıştır. Bir süre özel muayenehanesinde hizmet verdikten sonra, 2013 yılında Simetri ailesine katılmıştır.

Dr. Özlem İnce 2007 yılında Kenan Evren Anadolu Lisesi’ni bitiren Özlem İnce, 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni başarıyla bitirip ortodonti uzmanlığı için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne giriş yapıp 2018 yılında uzmanlığını tamamlamıştır. Katıldığı kongreler ve sempozyumlarla sürekli eğitimini devam ettirmeye özen göstermiştir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. “FARKLI KRANİO-FASİYAL BÜYÜME MODELLERİNDE DENTAL VE İLGİLİ İSKELETSEL PARAMETRELER ARASINDAKİ İLİŞKİLERİN ÜÇ BOYUTLU SEFALOMETRİ YÖNTEMİYLE İNCELENMESİ” adlı tezini başarı ile sunarak çalışma hayatına başlamıştır. 2019 yılından beri Simetri Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği bünyesinde hastalarına hizmet vermektedir.

Dr. Gizem Gündüz 2010 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitiren Gizem Gündüz, aynı yıl Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne giriş yapıp beş yıllık eğitim sürecini başarıyla 2015 yılında tamamlamıştır. 2017 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne doktora çalışması yapmak üzere başlamıştır. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. “Diyabetli hastalarda periodontal hastalıklar, tedavi yöntemleri ve iyileşme süreçleri” konusu üzerine çalışmalarına devam etmektedir. 2019 yılından beri Simetri Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği bünyesinde hastalarına hizmet vermektedir.